Tërmeti i fortë lëkund Sarandën, flet Instituti i Gjeoshkencave: Ja cfarë ndodhi

Një tërmet i fortë ka tronditur Sarandën natën e kaluar.

Ngjarja sipas Institutit të Gjeoshkencës, ka ndodhur në ora 02.22.20 të datës 26 gusht 2017.

Kliko per me shume info

Sipas të dhënave zyrtare, termeti ka pasur fuqinë e magnitudës 2.9 dhe është lokalizuar 5 kilometër në lindje të Sarandës në thellësi të tokës 4 kilometër./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.