Tërmeti në Itali, nxirren gjallë nga rrënojat dy fëmijë

Kliko per me shume info

Dy fëmijë të vegjël janë nxjerrë sot nga rrënojat, pas tërmetit 4 ballësh që goditi mbrëmë Italinë.

Në një nga ndërtesat e prishura ishin bllokuar dy fëmijë. Forcat e shpëtimit kanë arritur që t’i shpëtojnë të gjallë që të dy.

Kliko per me shume info

Të paktën 2 persona janë konfirmuar si të vdekur dhe 39 të tjerë të plagosur, si pasojë e tërmetit që goditi dje në mbrëmje ishullin e Ischias.

Tërmeti ka qenë me magnitutë 4 ballë të shkallës Rihter dhe ka qenë vetëm 3 kilometra larg ishullit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.