Moti befason sërish, ja kur kulmojnë temperaturat. Kujdes, pritet edhe…

Kliko per me shume info

Rritje temperaturash ne ditet ne vijim, por kujdes edhe nje stuhi e mire pritet te perfshije vendin.

Meteoalb parashikon se rritja e temperaturave do te kulmoje te enjten, por fundjava do te sjelle stuhine.

Kliko per me shume info

Parashikimi i Meteoalb

Rriten sërisht temperaturat në territorin shqiptar, rritje që kulmon të enjte – të premten por mbetemi në periferi të valës së të nxehtit duke bërë që temperaturat të ngjiten maksimalisht në 36 – 37°C.

Të dielën në mbrëmje dhe gjatë së hënës pritet një tjetër stuhi dhe shira në pjesën më të madhe të territorit POR sërisht pas stuhisë, mot kryesisht i kthjellët dhe rënie e temperaturave me 5 – 6°C, më e ndjeshme në vlerat e mesditës.
Edhe dita e sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira. Meteorologet parashikojne per sot temperatura konstante gjate paradites, por me nje rritje jo shume te ndjeshme ne mesdite.

 

Kliko per me shume info
SHARE

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here