Superkupa, goli i dytë në ndeshjen Real Madrid-Manchester United, Zidane lë në stol Ronaldon

Kliko per me shume info

Ka perfunduar pjesa e pare e ndeshjes nisur në stadiumin “Philipi II Arena” në Shkup të Maqedonisë, ku mbahet finalja e Superkupës së Europës mes Realit të Madridit dhe Manchester United.

Ronaldo e nisi nga stoli ndeshjen, ndërsa për “Djajtë e Kuq” debutojë sulmuesi belg Romelu Lukaku i cili u transferua nga Everton dhe mesfushori serb, Nemanja Matic i spao blerë nga Chelsea.

Sfida pritet që të dhurojë spektakël dhe emocione, pasi përballë janë dy gjigantë të futbollit botëror.

ريال مدريد مانشستر يونايتد real madrid vs manchaster un

#ريال_مدريد × #مانشستر_يونايتد كاس السوبر الاوروبي🔴REAL MADRID VS MANCHESTER UNITED 🔴#share_live please.شارك البث في المجموعات لتفوز بتطبيق مشاهدة المباريات مجانا .. اضغط متابعة لحساب واكتب تم .

Posted by Oussama Toumi on Dienstag, 8. August 2017

Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Unitedit në Superkupën e Evropës, me golin e mesfushorit brazilian Casemiro në minutën e 24’

Real Madrid- Manchester United 2-0, Reali dyfishon rezultatin me anë të Isco në minutën e 52-të.

Me pas Manchester United ka shenuar golin e reagimit duke e cuar rezultatin ne 2-1.