Superkupa, goli i dytë në ndeshjen Real Madrid-Manchester United, Zidane lë në stol Ronaldon

Ka perfunduar pjesa e pare e ndeshjes nisur në stadiumin “Philipi II Arena” në Shkup të Maqedonisë, ku mbahet finalja e Superkupës së Europës mes Realit të Madridit dhe Manchester United.

Ronaldo e nisi nga stoli ndeshjen, ndërsa për “Djajtë e Kuq” debutojë sulmuesi belg Romelu Lukaku i cili u transferua nga Everton dhe mesfushori serb, Nemanja Matic i spao blerë nga Chelsea.

Kliko per me shume info

Sfida pritet që të dhurojë spektakël dhe emocione, pasi përballë janë dy gjigantë të futbollit botëror.

ريال مدريد مانشستر يونايتد real madrid vs manchaster un

#ريال_مدريد × #مانشستر_يونايتد كاس السوبر الاوروبي🔴REAL MADRID VS MANCHESTER UNITED 🔴#share_live please.شارك البث في المجموعات لتفوز بتطبيق مشاهدة المباريات مجانا .. اضغط متابعة لحساب واكتب تم .

Posted by Oussama Toumi on Dienstag, 8. August 2017

Real Madridi ka kaluar në epërsi ndaj Manchester Unitedit në Superkupën e Evropës, me golin e mesfushorit brazilian Casemiro në minutën e 24’

Real Madrid- Manchester United 2-0, Reali dyfishon rezultatin me anë të Isco në minutën e 52-të.

Me pas Manchester United ka shenuar golin e reagimit duke e cuar rezultatin ne 2-1.

🎥 ENVIVO | #UEFASuperCupFinal 🔝🏆Real Madrid C.F. 🔥 Manchester United

Posted by Penalti&GOL on Dienstag, 8. August 2017

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here