Studimi shokues: Sperma ka veti shëruese, duke ta përdorni si ushqim

Kliko per me shume info

Sperma duhet patjetër të përdoret si ushqim, të paktën kështu ka thënë studimi i kryer nga Universiteti Shtetëror i Nju Jorkut.

Mësohet se në këtë eksperiment kanë marrë pjesë 293 dhe kjo për të kuptuar se si sperma ndikon mbi shëndetin mendor të tyre.
Studimi tregoi se lëngu i spermës përmban kimikate që ngrenë humorin, rritin dashurinë, shkaktojnë gjumë dhe gjithashtu përmban të paktën tre përbërës që luftojnë depresionin.

Kliko per me shume info

Shkencëtarët gjithashtu thonë se, gratë që kryejnë seks të pambrojtur kanë shumë herë më pak mundësi të vuajnë nga depresioni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.