Studimet e fundit: Një në katër femra tradhton, ato vuajnë

Studimet e fundit tregojne se femrat tradhtojnë më rrallë se meshkujt, por edhe ato që e bëjnë nuk janë të pakta. Statistikat thonë se një në katër femra e ka tradhtuar bashkëshortin e saj.

Pakënaqësia është shkaku më i shpeshtë i tradhtisë. Pas tij vjen tundimi. Një studim shumë interesant i kryer nga Meredith Chivers, Marta Meana dhe Lisa M. Diamond, ka provuar se gjinia femërore ka një etje të thellë për të provuar gjëra të reja.

LEXO EDHE:  Burri shkon në hotel me pushime, i ndodh e papritura, "ngre në këmbë" zjarrëfikset
Kliko per me shume info

Duke vendosur një sensor të vogël në vaginën e femrave që morën pjesë në studim u mat shpejtësia e qarkullimit të gjakut gjatë pjesorit. Ishin të shumta gratë që gënjyen kur thanë se do t’i pëlqente seksi me një mik apo të njohur. Ato eksitoheshin më shumë nga ideja e të bërit seks me një të panjohur.

LEXO EDHE:  Parashikimi i motit për sot, reshje shiu e dëbore në të gjithë territorin e vendit

Gratë e vuajnë monogaminë më shumë se meshkujt. Ato kërkojnë variacion dhe pasion më shumë se partnerët e tyre. Femrat e kanë më të vështirë të jenë besnike, shmangin seksin me burrat e tyre, jo sepse janë të lodhura apo të mërzitura se ai nuk i ndihmon me punët e shtëpisë, por sepse seksi martesor i duket …i mërzitshëm.

LEXO EDHE:  25-vjeçarja zbulon dhimbjen më të madhe: Kam lindur pa vaginë!

Femrat tradhtojnë, gjatë gjithë kohës. Edhe kur nuk janë duke e bërë fizikisht, me siguri që po e bëjnë mendërisht.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here