Amerikani e nisi jetën ndryshe nga moshatarët, ndërsa sot është një prej snajperistëve më vdekjeprurës në histori

Kliko per me shume info

Ndërsa shumica e 18-vjeçarëve janë në kërkim të punës së parë, të pinë nëpër festa apo të vijojnë shkollën e lart, Nicholas Irving bënte vrasjen e tij të parë në linjën e parë të frontit në Irak.

Tashmë në moshën 30-vjeçare, ai ka treguar se si ndihesh kur u jep fund kaq shumë jetëve dhe si ai jeton me pasojat e karrierës së tij. Duke i hedhur kujtimet e tij në një libër, The Reaper, Nicholas tregon se si vrasja e tij e parë në moshën 18-vjeçare e ka lënë pagjumë atë natë.

Kliko per me shume info

Por kjo nuk e ka ndalur snajperistin, e cili raportohet të ketë vrarë 33 talebanë vetëm gjatë një misioni në Afganistan, duke e shndërruar në një prej snajperëve më vdekjeprurës në historinë amerikane. /Lajmi.net/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.