SKANDAL – Ujërat e zeza përfundojnë në det, braktiset plazhi i Sarandës

Pa kaluar shume kohe nga shperthimi ujerave te zeza qe permbyten plazhin e Ksamilit, plazhi i Sarandës, në afërsi të Kanalit të Cukës është ndotur nga ujërat e zeza. Shkak është bërë dëmtimi i një tubacioni. Për pasojë plazhi është braktisur nga pushuesit, ndërsa ndërhyrja e Bashkisë për riparimin e tubacionit ka shkaktuar vështirësi në qarkullimin e automjeteve.

Pushuesit në Sarandë kanë braktisur këtë të hënë plazhin si pasojë e ndotjes nga ujërat e zeza. Shkak është bërë dëmtimi i një tubacioni në afërsi të Kanalit të Cukës rreth mesditës.

Kliko per me shume info

Po në njësitë e ndërrmarjes së ujësjellës kanalizimeve në Bashkinë e Sarandës kanë nisur punën për riparimin e tubacionit dhe normalizimin e situatës.

Rezulton se shkak për shpërthimin e ujërave të zeza është bërë cilësia e dobët e tubacioneve, ndërsa në zonën e ndotur të plazhit aktualisht nuk janë paraqitur përfaqësues të Instituacineve të shëndetësisë apo mjedisit për të monitoruar situatën nga afër, citon oranews./lajmifundit.al

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.