Shqiptari vjen nga Greqia, por habit kontrollin kur hap bagazhin…ja çfarë i gjetën

Sot ne Kakavije, jane arrestuar ne doganen greke dy shtetas shqiptar.

Njeri nga te arrestuarit ka tentuar te kaloje nga Greqia ne Shqiperi duke pasur ne bagazh shumen prej 32.560 euro per te cilat nuk kishte dokument justifikues.

Kliko per me shume info

Dogana greke ka mbajtur 25% te shumes si takse dhe pjesen tjeter e ka sekuestruar deri ne justifikimin ligjor te saj.

LEXO EDHE:  Deklarata e gazetarit: Ish kryeministri ka 13 vite pa punë dhe shëtit me makinë 90 mije euro

I arrestuari tjeter mesohet po kalonte nga Shqiperia ne Greqi me nje automjet, i cili rezulton i vjedhur ne Itali.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here