Shqiptari që fitoi 17 milionë dollarë lotari dhe hodhi në erë të ardhmen e tij…

Gjelosh Rukaj, shqiptari që jetonte në New York, me shumë se 20 vjet më parë ishte fituesi i lotarisë së famshme, në të cilën fitoi 17 milionë dollarë. Por, pastaj kreu një vrasje makabre: vrau kunatën dhe babanë e saj, duke marrë dënim me burgim të përjetshëm dhe duke mos i gëzuar paratë e fituara.

Pritet që këtë javë, cikli i dokumentarëve “Discovery Crime Series”, të shfaq një episod në lidhje me ngjarjen e 11 shtatorit të vitit 1996, që tronditi mbarë SHBA-të. Sipas fakteve të asaj kohe dhe dokumenteve gjyqësore, mësohet se Gjelosh Rukaj kishte një lidhje intime me kunatën e tij, Rigaleta Nikaj. Me të kishte edhe një fëmijë, por askush prej të dyve nuk e dinte. Në momentin që ai fitoi lotarinë, Nikaj kërkonte pjesën e saj.

Kliko per me shume info

Lidhja e tyre intime u zbuluar dhe Rukaj u përfshi në një konflikt me atë dhe me babanë e saj, Mark Nikajn. Konflikti degjeneroi në përdorimin e armëve dhe Gjelosh Rukaj vrau me armë zjarri babain e vajzës dhe vetë kunatën e tij.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here