Shqiptari konfiktohet me policinë dhe ia mbath, por në fund…

Kliko per me shume info

Policia italiane është konfliktuar me një 34-vjeçar shqiptar, pasi ata e ndaluan gjatë një patrullimi në rrugë.

Si pasojë, ai ka tentuat të largohet. Mësohet se shqiptari me inicialet M. I., banues në Acqui Terme, u arrestua në Sessame, Giardinetto. Akuza kundër tij nuk është vetëm çështje e rezistences ndaj zyrtarit të policisë, por edhe ajo e drogës, pasi ne xhepin e tij u gjet 2,5 gramë kokainë.

Kliko per me shume info

Për këtë arsye, ai u përpoq për të shpëtuar, dhe për të njëjtën arsye gjatë kërkimit, policët Radio Canelli Mobile shkuan në shtëpinë e tij, në zonën Alessandria, ku gjetën pajisje dhe një mjet për paketimin e drogës. Karabinieri që u përlesh me të nuk raportoi asnjë dëmtim dhe është mirë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.