Shqiptari i rrezikshëm sulmon policinë dhe arratiset

Kliko per me shume info

Një 23-vjeçar shqiptar alarmoi policinë italiane pasi u arratis nga spitali ku po mjekohej. Si quhet David De Gaetano, është me origjinë nga Shqipëria dhe banues në Romë. Shqiptari ishte arrestuar pas një ndjekje të gjatë nga policia në Spoltore.

Policia u vu pas tij për vjedhjen e një makine “Audi A6” nga ana e shqiptarit. Ky i fundit nuk i ndaloi policisë, por ecte me shpejtësi të lartë. Agjentët u detyruan të qëllonin me armë për ta ndaluar. 23-vjeçari humbi kontrollin e makinës dhe mbeti i plagosur. Ai u dërgua për mjekim në spitalin e Chieti dhe ruhej nga oficerët.

Kliko per me shume info

Gjatë qëndrimit në spital, De Gaetano planifikoi që të arratisej. Ai thërriti infermieren duke i kërkuar ndihmë dhe më pas sulmoi dy policët që bënin roje në dhomën e tij. Janë të paqarta rrethanat e sakta si ndodhi sulmi, por mediat italiane shkruajnë se dy oficerët kanë pësuar lëndime dhe ndodhen të shtruar në spital. 23-vjeçari mundi të arratisej pa lënë gjurmë. Policia italiane nisi menjëherë kërkimet për gjetjen e tij.

Autoritetet publikuan në media një foto të shqiptarit, duke u bërë thirrje qytetarëve që të kenë kujdes nëse e shohin pasi është i rrezikshëm dhe të lajmërojnë menjëherë policinë për vendndodhjen e tij. Mediat shkruajnë se ai është 1 metër e 83 cm i gjatë dhe ka shenja në fytyrë për shkak të plagosjes.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.