I shpëtoi përmbytjes, fotoja e derrkucit në Kinë po bën bujë në internet (Foto)

Kliko per me shume info

E keni parë derrkucin i cili shpëtoi nga përmbytjet në jug të Kinës?

Fotoja është bërë në vendet e prekura nga tajfuni në jug të Kinës, dhe derrkuci është shpëtuar nga forcat e emergjencës. Fotoja sipas Dailymail është bërë në zonën e Yibin, provinca e Sichuan. Ndërsa China Plus thotë se foto është bërë më 17 gusht në një fermë derrash në Danliao, afër Quinzhou.

Kliko per me shume info

Derrkuci që buzëqëesh është një prej tre të tillëve që u shpëtuan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.