I shpëtoi përmbytjes, fotoja e derrkucit në Kinë po bën bujë në internet (Foto)

E keni parë derrkucin i cili shpëtoi nga përmbytjet në jug të Kinës?

Fotoja është bërë në vendet e prekura nga tajfuni në jug të Kinës, dhe derrkuci është shpëtuar nga forcat e emergjencës. Fotoja sipas Dailymail është bërë në zonën e Yibin, provinca e Sichuan. Ndërsa China Plus thotë se foto është bërë më 17 gusht në një fermë derrash në Danliao, afër Quinzhou.

LEXO EDHE:  Parashikimi i motit për sot, reshje shiu e dëbore në të gjithë territorin e vendit
Kliko per me shume info

Derrkuci që buzëqëesh është një prej tre të tillëve që u shpëtuan.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here