Shpërthen bombola e gazit në Tepelenë, në dhomë ndodhej një vajzë e mitur

Një bombol gazi ka shpërthyer në Tepelenë, ku i pasojë një vajzë e mitur 7 vjece është plagosur.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur në fshatin fshatin Zhapokike te Tepelenes. Fatmirësisht, nuk ka viktima. Njoftimi nga Komisariati i Policisë Tepelenë:

Kliko per me shume info

Më datë 10.08.2017, në fshatin Zhapokikë, në banesën e shtetasit A.C, vjeç 35, ka rënë zjarr si pasojë e shpërthimit të një bombole gazi nga ku ka marrë djegie të lehta në trup një e mitur, vjeç 7, e cila ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën, si dhe janë djegur disa pajisje shtëpiake. Materialet i kaluan Prokurorisë Rrethit Gjyqësor Gjirokastër, për ngjarje aksidentale.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.