Shiten vathët më të shtrenjtë në botë, e pabesueshme sa kushtuan

Këto vathë te bukur kanë vendosur një rekord të ri botëror, pasi u shiten në ankand 57.4 milionë dollarë.

Diamantët blu dhe rozë në formë dardhe të quajtur, Apollo dhe Artemis si perënditë greke, u shitën në ankand në mbrëmjen e fundit të Sotheby.

Kliko per me shume info

Edhe pse u shitën veç e veç, por nga i njëjti blerës, vathi blu kushtoi 42 milionë dollarë ndërsa rozi 15 milionë dollarë.

Apollo blu është diamant 14.54 karat, ndërsa Artemis 16 karat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.