‘Sherri’ mes mjekëve gjatë operacionit bëhet video virale

“Dy mjekë në Indi janë pezulluar për pak kohë nga puna pasi u shfaq një video ku ata debatojnë para një gruaje shtatzënë që është në operacion,” – njofton spitali.

Pamjet e incidentit në spitalin Umaid janë shpërndarë me shpejtësi duke shkaktuar reagime të zemëruara te njerëzit.
Shumë prej mediave raportuan se gruaja lindi një foshnje të vdekur, por BBC vërtetoi se ky është lajm i rremë.

LEXO EDHE:  Trendi më i "çmendur" i bukurisë, vetulla-këpucë!
Kliko per me shume info

Një nga shefat e spitalit tha për BBC se gruaja dhe fëmija janë në gjendje të mirë shëndetësore.
Nuk është bërë arsyeja e debatit ku pati mjaft të bërtitura por besohet se ka ardhur prej rrethanave.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here