Emrat/ Sherri me armë në Sarandë, dy të plagosurit dërgohen me urgjencë në Tiranë

Kliko per me shume info

Zbardhen identitetet e personave të plagosur pas sherrit me armë zjarri gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në lokalin e natës në Sarandë.

Të plagosurit janë Anton Shyti, 37 vjeç dhe Besi Xhafaj, 26 vjeç, të cilët janë nisur me urgjencë drejt Tiranës për mjekim të specializuar.

Kliko per me shume info

Ndërkohë, i plagosur ka mbetur edhe bashkëpronari i lokalit Fisnik Musa, 35 vjeç, i cili aktualisht ndodhet i shtruar në spitalin e Sarandës.

Ngjarja e rëndë ndodhi në orën 03:00 në një lokal nate në Sarandë, në Bulevardin kryesor.
Prej disa orësh policia po kontrollon rrugët hyrëse dhe dalëse te qytetit. Ndërkohë është ngritur postbllok i FNSH ne Qafe-Gjashte.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.