‘’Shëndetësi falas’’, premtimi i dështuar i kryeministrit. Ja skandali në spitalin e Elbasanit (Video)

Kliko per me shume info

Një skandal i filmuar në spitalin e Elbasanit ka tronditur sot të gjithë.

Prej 4 vitesh, kemi dëgjuar shprehjen- premtim “Shëndetësi Falas” nga kryeministri Edi Rama, por këto pamje tregojnë se ky premtim nuk është mbajtur.
Pamjet që do të shihni poshtë vijnë nga urgjenca e spitalit të Elbasanit… pamje të shëmtuara dhe njëkohësisht të trishta. Një pacient është i shtrirë në dysheme dhe është lënë aty sikur të ishte një kafshë.

Kliko per me shume info

Nuk është e qartë nëse problemi ka qenë mungesa e shtretërve apo fakti se mjekët kanë qenë të “zënë” me të tjera punë, por qytetari që ka filmuar videon shkruan këto fjalë:
“Pershendetje. Ja edhe urgjenca e spitalit te elbasanit si funksionon e lejn te vdesi ne syte te gjithve”
Për më tepër ndiqni videon që është publikuar nga JOQ.

"Pershendetje. Ja edhe urgjenca e spitalit te elbasanit si funksionon e lejn te vdesi ne syte te gjithve"

Posted by JETA OSH QEF on Dienstag, 22. August 2017

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.