I sekuestrohen 55 kg drogë në banesë, arrestohen 2 persona në Sarandë

Kliko per me shume info

Finalizohet me sukses operacioni anti-drogë të koduar “Shelegeri’’ në Sarandë, ndërsa janë sekuestruar rreth 55 kilogram kanabis.

Blutë njoftojnë se droga u gjet gjatë kontrollit në një banesë, dhe në pranga ranë shtetasit Alfred Tusha, 55 vjeç dhe Klajdi Tusha, 23 vjeç, të dy banues në Shelegar.

Kliko per me shume info

Njoftimi i policisë:
Në vijim të kontrolleve dhe operacioneve të vazhdueshme që janë zhvilluar nga DVP Vlorë, për evidentimin dhe parandalimin e prodhim/shitjes si edhe të trafikimit të lëndëve narkotike, më datë 28.08.2017, Seksioni i Narkotikëve dhe Trafiqeve pranë Komisariatit të Policisë Sarandë kanë finalizuar me sukses një tjetër operacion antidrogë të koduar ”Shelegeri”.
Specialistët e Hetimit për Narkotikët në fshatin ”Sheleger”, në banesën e shtetasit Alfred Tusha, kanë sekuestruar një sasi lënde narkotike Cannabis Sattiva me peshë totale rreth 54 kg e 80 gram.
Në përfundim të hetimeve policia ka arrestuar në flagrancë si posedues të lëndës narkotike shtetasit : Alfred Tusha, 55 vjeç, banues në Sheleger, Sarandë Klajdi Tusha, 23 vjeç, banues në Sheleger, Sarandë.
Policia ka sekuestruar sasinë e lëndës narkotike në cilësinë e provës materiale, si edhe ka referuar materialet hetimorë në Prokurori për veprën penale ”Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, parashikuar nga neni 283/2 të Kodit Penal.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.