Sanchez lajmëroi largimin, Arsenali ofron 100 mijë euro për zëvëndësuesin e tij

Sanchez u ka thënë shokëve të skuadrës se do të largohet nga Arsenali.

Pas kësaj ‘’bombe’’, Arsenali ka ofruar 90 milionë funte, afër 100 milionë euro për zëvëndësuesin e tij, Thomas Lemar. Teksa pritet që Alexis Sanchez pritet ta veshë fanellën e Manchester City sezonin e ardhshëm pasi “Sky Sports” është duke raportuar se Arsenali ka pranuar ofertën e Manchester City për sulmuesin kilian, një tjetër vjen pas tij.

LEXO EDHE:  Panuçi ‘diktator’ me lojtarët: Mos t’u shoh në kafe, u ndalohen telefonat
Kliko per me shume info

Mësohet se “Topçinjtë” tashmë janë hedhur në sulm për të gjetur zëvendësuesin ideal të ish sulmuesit të Barcelonës dhe Thomas Lemar i Monacos raportohet se është afër skuadrës së Arsene Ëenger.
Sipas “Daily Mail” Arsenali ka ofruar afër 100 milionë euro për Lemar, për të cilin interesohet edhe Liverpooli.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here