Ruçi kryetar Kuvendi, reagon PD: Të bllokohet me çdo mjet zyrtarizimi

Kliko per me shume info

Një reagim i ashpër ka ardhur nga PD pas zgjedhjes së Gramoz Ruçit si kryetari i ri i Kuvendit të Shqipërisë, nga kryeministri Edi Rama në Asamblenë e PS.

Me anë të një postimi në FB, Fabian Topollaj, anëtar i Këshillit Kombëtar dhe njëkohësisht këshilltari i PD-së në Bashkinë e Tiranës, ka kerkuar te bllokohet zgjedhja e tij ne kete post, pasi e ka quajtur “ministri i brendshem i diktatures”.

Kliko per me shume info

“Deputetet e PD dhe populli duhet te bllokojne me cdo mjet zyrtarizimin e ministrit te brendshem te diktatures ne postine kryetarit te kuvendit. Kjo kerkon vetem vullnet opozitar dhe dashuri per demokracine,” shkruan Topollaj.

1 COMMENT

  1. Ke te drejte mor cun! Krimineli Rama e krimineli Ruci kane instaluar serish diktaturen ne Shqiperi. PD i mban iso duke promovuar komunistet brenda radheve te saj! Pra , si perfundim jemi para nje realiteti te zymte: ne Shqiperi nuk ka demokrate e njerez dinjitoze, por vetem plehra qe aktrojne , vjedhin pasurine kombetare e shkaterrojne jeten e njerezve dinjitoze qe nuk behen pale me keta kriminele…

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.