Ronaldo bën shqiponjën në mes të Shkupit, i plotëson dëshirën vajzës shqiptare

Futbollistët e klubit të FC Real Madrid në mes të stadiumit të Maqedonis Philip II fotografohen për një moment duke bërë Shqiponjën. Ata e kanë bërë shqiponjën pas kerkeses insistuese të një vogëlusheje shqiptare, e cila ka qenë në stadium së bashku me nënën së saj.

Diten e djeshme në Shkup u luajt finalja e Superkupës së Evropës mes Real Madrid dhe Manchester United e cila përfundoi me fitoren e madrilenëve me rezultat 2-1 ku shënuan Casemiro dhe Isco.

Kliko per me shume info

Për anglezët shënoi përforcimi më i ri i tyre, Romelu Lukaku. Kjo ishte ndeshja që e mbajti Shkupin në syrin e botës për më shumë se 90 minuta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here