Real Madrid fiton Superkupën e Europës

Real Madridi fitoi Superkupën e Europës, pasi mundi me rezultatin 2 -1 Manchester United. Në ndeshjen e luajtur këtë të martë në Shkup, për Real Madrid shënuan Casemiro dhe Isco. Ndërsa për skuadrën e Manchester United shënoi Lukaku.

Kjo është hera e katërt që Real Madrid rrëmben këtë kupë. Ndeshja u zhvillua në stadiumin “Filipi i dytë”, i cili ishte i tejmbushur me mbështetës të të dyja skuadrave më të pasura dhe më të njohura në botë.

Kliko per me shume info

Edhe rrugët e qytetit ishin të pushtuara nga tifozët e të dyja skuadrave, të cilët nuk arritën të siguronin bileta për të ndjekur ndeshjen në stadium.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here