Rama e nis ditën me një artikull për Beratin, qytetarët i “përvishen”: Na ke lënë pa ujë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me publikimin e një artikulli të një prej mediave më të medha britanike, që e ka renditur Beratin të dytin në listën e 30 qyteteve më të bukura në Europë.

“MIRËMËNGJES 😀
dhe ju uroj një ditë të mbarë me këtë artikull të një prej mediave më të mëdha britanike, që e ka renditur Beratin të dytin në listën e 30 qyteteve më të bukura në Europë duke veçuar se: “Mangalem, lagjia e vjetër e qytetit të Beratit, ndodhet në brigjet e lumit Osum dhe është një Trashëgimi Botërore e Unesco-s. Në kohët mesjetare Berati ishte një qytet kufitar i Perandorisë Bizantine, siç dëshmon dhe kalaja e tij.” 🌹”, shkruan kryeministri Rama në rrjetin social “Facebook”.

Kliko per me shume info

Por duket ndjekësve të Rames në rrjetin social kjo gjë nuk i ka bërë përshtyoje aspka, pasi ata kanë probleme të tejra.

Qytetaret i shkruajnë kryeministrit dhe i kërkojnë që t’u sigurojë ujë të pijshëm, si dhe të merren masa serioze kundër zjarreve që kanë pushtuar vendin.

“Vëre denim me vdekje kush djeg oksigjenin e Shqiptareve. Natyren Nene. pa natyren nuk ka jet”, shkruan një komentues.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here