Takimi me krerët e qeverive të Ballkanit, Rama batuta për kollaren me bankierin e rëndësishëm

Kliko per me shume info

Rama ditën e sotme ka pritur në Durrës kryeministrat e vendeve të Ballkanit në një takim joformal.

Ky, takimi i dytë ky pas samitit të Triestes, ku mori pjesë edhe kancelarja gjermane, Angela Merkel.

Kliko per me shume info

Në këtë takim merr pjesë edhe Cyril Muller, Zëvendës Presidenti i Bankës Botërore për Evropën dhe Azinë Qendrore.
Ai u prit nga kryeministri Edi Rama teksa mbërriti në ambientet e Vilës qeveritare në Durrës, teksa shkëmbyen mes tyre edhe disa batuta.
Rama: Pranohen vetëm pa kollare
Muller: Do të jem shumë i lumtur që ta heq …Nuk isha i sigurt që mund t’ja dilnit në një kohë kaq të shkurtër të organizonit këtë takim.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.