Raiola sfidon Lionel Messin: Ik nga Barcelona, trego madhështinë tënde

Kliko per me shume info

Lionel Messi ka rënë dakord për një marrëveshje të re me Barcelonën, por kontrata mbetet e panënshkrua, mes pasigurisë mbi të ardhmen e pesë herë fituesit të “Topit të Artë” në “Camp Nou”.

Për 30-vjeçarin interesohet shumë Manchester City, që menaxhohet nga ish-trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola. “Qytetarët” janë shfaqur si një destinacion i mundshëm për yllin argjentinas. Mino Raiola nuk përfaqëson Messin, por holandezi i lindur në Itali menaxhon emra të tillë të spikatur si Paul Pogba, Romelu Lukaku, Marco Verratti, Henrikh Mkhitaryan dhe Zlatan Ibrahimovic. Ai beson se tashmë është koha e drejtë për një ndryshim te Messi. “Një lojtar si Messi duhet të provojë një tjetër përvojë, me një klub tjetër, dhe të provojë se sa i madh është ai, – tha Raiola nëpërmjet “Marca”. – Barcelona duhet të riinventohet përsëri.”

Kliko per me shume info

Messi është golashënuesi më i mirë i Barcelonës, duke ndihmuar gjigantët katalanas në fitimin e 29 trofeve, duke përfshirë 8 tituj në La Liga dhe 4 kurora të Ligës së Kampionëve. Raiola, gjithashtu, tregoi pikëpamjet e tij mbi transferimin rekord të Neymar te PSG. Klubi francez aktivizoi klauzolën e lirimit të Neymar prej 222 milionë € për të joshur ndërkombëtarin e Brazilit nga Barça, më parë, në gusht. “Tregu, si i tillë, nuk ekziston më tani. Ky nuk është futboll, – shtoi Raiola. – Por transferimet prej 200 milionë euro do të jenë normale që tani e tutje, nuk do të jetë e çmendur ta shohësh këtë”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.