Radha 12 km, qytetarët shohin tmerr me sy në Levan-Fier e në dalje të Vlorës

Kliko per me shume info

Qytetaret shqiptare jane te detyruar ta kalojne nje pjese te mire te kohes se tyre ne trafik duke shpenzuar kohen dhe karburantin. Pavarësisht prishjes së motit nga mesnata e djeshme, kjo nuk i ka ndaluar pushuesit që të udhëtojnë drejt qyteteve bregdetare.

Diten e sotme radhë të gjata kilometrike janë krijuar në aksin Levan-Fier. Më e rënduar situata raportohet të jetë në dalje të autostradës së Vlorës pasditen e sotme.

Kliko per me shume info

Radha e makinave thuhet se ka arritur 12 km, dhe mjetet janë të bllokuara prej më shumë se një ore. Në vendngjarje ka shkuar policia rrugore, për zhbllokimin e trafikut dhe normalizimin e situatës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.