Qytetari demaskon Erion Veliajn, pagoi 210 mijë euro për fletushkat me gabime

Një demaskim tjetër vjen për kreun e Bashkisë së Tiranës, Erion Veliajn.

Ka të bëjë me lidhje me printimin e fletushkave që Bashkia Tiranë dhe Veliaj kanë shpërndarë nëpër Tiranë këto ditë ka kontaktuar pranë redaksisë sonë duke bërë një rrëfim shokues. Sipas tij, këto fletushka janë prodhur në 120 mijë kopje dhe kosto totale e realizimit të tyre është plot 210 mijë euro!

LEXO EDHE:  Vizat për në SHBA, ambasada: Ndiqni kërkesat, ndryshe rrezikoni
Kliko per me shume info

Dëshmitari shprehet se kosto prej 1,75 euro për fletushkë përfshin dizajnin, printimin dhe shpërndarjen.
Nuk dihet se sa të justifikuara mund të jenë shpenzime të tilla në një kohë që me ato para mund të ndihmoheshin shumë familje në nevojë. Pa përmendur këtu faktin që “falenderimi’ i lali lekut ishte plot gabime ortografike.

LEXO EDHE:  Deklarata e gazetarit: Ish kryeministri ka 13 vite pa punë dhe shëtit me makinë 90 mije euro

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here