Qeveria e re, PS ndan postet në Kuvend, ja sa komisione i lë opozitës

Kliko per me shume info

Nënkryetari i grupit të PS-së, Taulant Balla ditën e sotme ka bërë publike ndarjen e posteve në Kuvend për maxhorancën dhe opozitën.

Sipas tij, PS do ti rekomandojë Kuvendit: kryetari i kuvendit do propozohet nga PS, zv.kryetari i Kuvendit nga PS dhe një nga opozita.

Kliko per me shume info

Byroja e Kuvendit: kryetari nga PS, një nënkryetar nga PS dhe një nga opozita
Konferenca e kryetarëve: 5 Pozita dhe 3 opozita
Këshilli i Rregullores: 5 me 5
Këshilli për Legjislacionin 10

Komisionet për opozitën
Mediat
Punën
Integrimin

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.