Pushtohet jugu i Shqipërisë, radhë të gjata automjetesh në Qafën e Llogarasë

Kliko per me shume info

Jugu i Shqipërisë është pushtuar nga makinat, duke sjellë edhe bllokim të rrugëve.

Ndonëse temperaturat kanë pësuar rënie, kjo nuk i ka ndaluar qytetarët të nisin pushimet. Sot, në Qafën e Llogarasë që prej mëngjesit ka pasur trafik të ngarkuar, për shkak të qarkullimit të mjeteve që lëvizin nga të dyja anët.

Kliko per me shume info

Kështu, të bllokuar, shoferët për orë të tëra.
Siç shihet edhe nga pamjet e siguruara, të shumtë kanë qenë ata qytetarë që kanë zgjedhur të presin zhbllokimin e trafikut jashtë mjeteve të tyre. Mësohet se në vendngjarje kanë mbërritur edhe efektivë të policisë rrugore, për zhbllokimin e trafikut dhe normalizimin e situatës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.