Pushimet në 15 ditëshin e dytë të gushtit? Lajm i keq nga sinoptikanët

Kliko per me shume info

I keni lene pushimet në 15 ditëshin e dytë të gushtit? Nese po, atehere ndoshta eshte mirë të dëgjoni se çfarë thonë sinoptikanët para se të niseni për të pushuar në plazhet shqiptare.

Meteoalb njofton se pritet që i gjithë gadishulli i Ballkanit të përfshihet nga episodet me rrebeshe shiu dhe stuhi të forta ere që do të përfshijë edhe territorin shqiptar të dielën dhe të hënën, stuhi të cilat do të sjellin edhe rënie të theksuar të temperaturave.

Kliko per me shume info

Meteoalb parashikon që java tjetër të fillojë me një rënie prej 6 – 7°C të temperaturave, më e ndjeshme në vlerat e mesditës ndërsa me një parashikim të përgjithshëm për territorin shqiptar, pritet që për pjesën e mbetur të stinës së verës të mos kapërcehet temperatura 36°C.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.