Princeshë Diana mbante dy ora në dorë, arsyeja do t’ju befasojë

Princeshë Diana, një ndër njerëzit më të preferuar në botë, gjithashtu ishte një njeri plot klas dhe stil në veshje.

Por, një detaj për një kohë të gjatë nuk u kuptua nga ajo. Bëhet fjalë për dy orat që i mbante gjithmonë në dorë. Shumë njerëz menduan se ajo po mbante kontakt me dikë në një zonë tjetër kohore, por arsyeja e vërtetë është tepër romantike.

Kliko per me shume info

Në korrikun e vitit 1981, Diana Spencer ndoqi një ndeshje polo të atëherë bashkëshortit të ardhshëm Princ Charles.

Imazhet e saj në ngjarje e shfaqën atë me dy ora në dorën e saj, por nuk u kuptua arsyeja.
Sipas Marie Claire, ora metalike i përkiste Dianës, por ora tjetër, lëkurë e zezë, i përkiste Charles.

Princesha u tha ta ketë mbajtur atë për shkak të të fejuarit, në mënyrë që t’i sillte atij fat.
Megjithëse martesa në mes të çiftit nuk zgjati, ky akt është cilësuar romantik, sidomos pasi çifti u martuan disa ditë më vonë.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.