Presidenti Trump publikon karikaturën ku treni godet gazetaren e CNN

Kliko per me shume info

Presidenti i SHBA-ve, Donald Trump, ka publikuar në rrjetin Twitter karikaturën, ku duket treni duke goditur reporterin e CNN, por të cilën ai shumë shpejt e ka shlyer nga llogaria e tij, transmetojnë mediat e huaja.

Trump kishte postuar një karikaturë në të cilën tregohet njeriu me logon e CNN, në drejtim të të cilit qarkullon treni me mbishkrimin “Treni i Trumpit”, që është simbol i përkrahësve të tij.

Kliko per me shume info

Një zyrtar i Shtëpisë së Bardhë tha për NBC, se karikatura me mbishkrimin “Lajmet e rreme nuk mund të ndalin trenin e Trump”, është publikuar rastësisht dhe është larguar sapo është vërejtur.

Trump aktualisht ndodhet në Nju Jork, ku që dy ditë po zhvillohen protesta kundër ardhjes së tij dhe në shenjë mbështetjeje ndaj viktimave të racizmit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.