Prej një dekade ankohej për dhimbje të tmerrshme në bark, mjekët zbulojnë më të tmerrshmen e dëgjuar në mjekësi

Kliko per me shume info

Një grua në Kinë prej 1 dekade kishte mbajtur plot 200 gurë tëmthi.

Duke duruar dhimbje të tmerrshme për vite, mjekët janë shokuar nga ky fakt.
45 vjeçarja e identikuar vetëm me emrin Chan, kishte një numër të madh gurësh në tëmth, që mjekët besonin se ishin grumbulluar me kalimin e viteve. Kirurgët hoqën të paktën 200 të tillë nga fshikëza e tëmthit dhe kanalet biliare. Disa prej tyre kishin madhësinë e një veze.

Kliko per me shume info

Gruaja deklaroi se dhimbja nisi më shumë së 10 vite më parë, por frika nga operacioni bëri që të mos vizitohej.
Mjeku kirurg Quanëei Ëei, sipas britanikes “The Sun” tha se ky numër i madh gurësh mund të jetë krijuar për shkak se 45 – vjeçarja nuk hante mëngjes. Ajo u tha mjekëve se prej 10 vitesh nuk e hante këtë vakt dhe ndonjëherë ishte tepër e lodhur për të gatuar në darkë, pasi kthehej nga puna.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.