Policia e Shkodrës në aksion, asgjeson 56 bimë kanabis sativa

Plot 56 bimë kanabis sativa janë asgjesuar nga policia e Shkodrës në fshatin Plan, në vendin e quajtur “Mulliri i Shehut” poshtë qafës “Boshit të Madh, Njësia Administrative Pult.

Policia bën me dije se nga ky operacion, është bërë shpallja në kërkim dhe po punohet për kapjen e D. K. 41 vjeç, banues në fshatin Golem, Njësia Administrative Rrethina Shkodër.

Kliko per me shume info

Ndërsa, materialet hetimore u referuan në Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.