Policia e Kosovës arreston dy shtetas pro-rusë

Janë arrestuar 2 shtetas të huaj pro-rusë, të cilët po qëndronin në Kosovë dhe bënin propagandë kundër shqiptarëve dhe Republikës së Kosovës.

Burime të RTK-së, brenda Policisë së Kosovës bëjnë me dije se të arrestuarit janë R.D. Estonez dhe J.A. Letonez

Kliko per me shume info

Dyshohet se të njëjtit mund të jenë të përfshirë në agjentura që punojnë kundër interesave të Kosovës.

Në mbrëmje RTK do ta ketë të gjithë kronikën për rrjedhën e ngjarjes me detaje, të cilën e ka marrë nga organet e sigurisë së Republikës së Kosovës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.