Emri/ Përplasi për vdekje adoleshenten nga Shkodra, arrestohet 29-vjeçari

Një 17-vjeçare ka humbur jetën rreth orës 23:00 të së hënës në aksin rrugor Shkodër-Koplik.
Vajza, të cilës policia i jep vetëm inicialet D.C., ka qenë duke ecur me biçikletë në vendin e njohur si “5 heronjtë”, në fshatin Dobrac, kur është përplasur për vdekje nga një autoveturë Suzuki me targa AA 179 GD.

Policia që shkoi menjëherë në vendin e ngjarjes konstatoi vdekjen e 17-vjeçares dhe vuri në pranga drejtuesin e mjetit, Angjelin Gila, 29 vjeç, nga fshati Bogic i Malësisë së Madhe.

Kliko per me shume info

Sipas hetimeve paraprake, rezulton se ngjarja ka ndodhur si pasojë e errësirës në zonë dhe shpejtësisë tej normave të lejuara me të cilën po levizte mjeti.

Njoftimi i policisë

Më datë 22.08.2017, u arrestua në flagrancë shtetasi A.G, vjeç 29, banues në fshatin Bogiq Palvar, Malësi e Madhe, pasi rreth orës 23:10, në aksin rrugor Koplik-Shkodër, në degëzimin e fshatit Golem, duke drejtuar mjetin tip ”Suzuki”, ka aksidentuar me vdekje biçiklisten, shtetasen D.Ç, vjeç 17, banuese në Shkodër. Neni 290/2 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.