Përplaset treni, vdesin 14 persona dhe plagosen mbi 100 të tjerë

Ka qene tragjike përplasja e një treni duke shkaktuar vdekjen e 14 personave dhe mbi 100 të tjerë janë plagosur.

TV lokal në Indi ka publikuar pamje nga vendi i ngjarjes ku duken me qindra persona të cilët kërkojnë me dëshpërim për të afërmit e tyre.

Kliko per me shume info

Numri i të vdekurve pritet të rritet. Ajay Pandey, një oficer i lartë i policisë në vend, tha: “Ne po përpiqemi të nxjerrim të plagosurit.

Kryeministri indian Narendra Modi ka postuar një mesazh në Tëitter duke shprehur ngushëllime familjeve të të vrarëve.

Në nëntor të vitit 2016 në Uttar Pradesh, Indinë veriore, përplasja e një treni u mori jetën 150 personave

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.