Përplaset nga treni i mallrave, humb jetën shqiptari në Zvicër

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Zvicër ku një shqiptar nga Kosova ka humbur jetën pasi u godit nga një tren mallrash.

Mësohet se 55-vjeçari ka pësuar dëmtime në kokë e si pasojë ka humbur edhe jetën, shkruan tagblatt.ch.

Kliko per me shume info

Sipas informacioneve nga policia 55-vjeçari nga Kosova ishte ndodhur në trasenë në mes të mbikalimit hekurudhor dhe stacionit hekurudhor të Arbonit në Zvicër. Ai është goditur nga treni i mallrave, e ndërsa nuk ka mundur ti rezistoj goditjeve në kokë.

Policia është duke punuar për sqarimin e plotë të ngjarjes ndërsa i ka kërkuar dëshmitarëve nëse kanë ndonjë informacion të paraqiten në stacionin e Policisë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.