Përdhunoi e vrau të miturën, ndëshkim shembullor në publik për 22-vjeçarin

Kliko per me shume info

Një 22 vjeçar në Jemen u ekzekutua në publik pasi akuzohej se kishte përdhunuar dhe më pas vrarë një vajzë k5-vjeçare.

Hussein al-Saket u qëllua pesë herë në shpinë me një automatik AK 47 në një shesh publik në Sanaa.

Kliko per me shume info

Më pas trupin e 22 vjeçarit e varën në një viç para turmës së njerëzve që ishte mbledhur për të parë vrasjen e pedofilit.

Ky është ekzekutimi i dytë i tillë që ndodh në Jemen, pasi pak kohë më parë u ekzekutua në publik dhe një burrë tjetër që kishte përdhunuar një vajzë të mitur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.