Pas vapës përvëluese, shiu vjen i ‘’egër’’. Shkulen shtyllat e tensionit, shumë zona pa energji elektrike

Kliko per me shume info

Pas vapës përvëluese, ashtu sic dhe sinoptikanët paralajmëruan, erdhi ulja e temperaturave.

Bashkë me këtë të fundit, erdhën dhe reshje të forta shiu në të gjithë vendin. Ky ishte një lajm i mirë për të gjithë, por, gjithashtu solli dhe dëme.

Kliko per me shume info

Mësohet se reshjet e shiut kanë sjellë dëme të mëdha në rrjetin energjetik.
OSHEE raporton se për shkak të motit të keq, zona e Divjakës nuk furnizohet me energji elektrike. Ndërkohë që energji elektrike ka qenë edhe një zonë e Tiranës, per te cilen po punohet nga ana e operatoreve ne terren.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.