Parashikimi i motit 30 Gusht 2017

Kliko per me shume info

Sipas meterologeve gjatë paradites, territori shqiptar dominohet nga kthjellimet ndërsa gjatë mesditës shfaqen vranësira kalimtare në zonat verilindore.

Pasditja do të vijojë nën ndikimin e kthjellimeve në zonat veriore dhe Qendrore ndërsa kthjellime dhe vranësira të shpeshta dominojnë kushtet atmosferike në zonat Jugore, më të dukshme në juglindje të vendit.

Kliko per me shume info

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie me 2-3°C duke bërë që ekstremet termike në rang vendi të variojnë nga 10°C në verilindje deri 33°C në jugperëndim.

Era do të fryjë mesatare në tokë por deri e fortë në det, me shpejtësi deri 40 km/h nga drejtimi permanent Verior duke gjeneruar në det, dallgëzim 2-3 ballë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.