Qeveria e Re “Rama 2”, Paloka: Edi nuk zhgënjeu, bashkim i kryehajdutëve!

Pas prezantimit të qeverisë së re, vjen edhe reagimi i parë nga Partia Demokratike.

Nëpërmjet një statusi në “Facebook”, kreu i grupit parlamentar të PD-së, Edi Paloka nuk kurseu ironitë, duke shtuar se Rama nuk zhgënjeu me emrat e rinj të ministrave.

Kliko per me shume info

Postimi i plotë i Edi Palokës:

Rama nuk zhgenjeu.

Ruci, Balla, Ahmetaj, Gjiknuri, Xhafaj, Bushati, Peleshi, Klosi, Qato…Nje bashkim i kryehajduteve te kater viteve te shkuara (qe jo rastesisht ishin dhe ne krye te sistemit te blerjes se votave) dhe perfaqesuesve me te denje te nomeklatures kriminale komuniste, pinjolle direkt te ish Byrose Politike.

Duke ju referuar dhe statusit tim perpara zbulimit te emrave. Po edhe ne ate aspekt Rama nuk zhgenjeu, ia kaloi Caligules.

Ka nje shprehje qe thote se “cdo popull meriton qeverine qe ka”

Nuk e di a e meritojme vertete te drejtohemi nga keta…?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.