Një lajm i mirë nga sinoptikanët? Ja temperaturat befasuese për ditët në vazhdim

Moti përvëlues dhe rraskapitës do të na marrë ‘’shpirtin’’ edhe për disa ditë, por ka lajme të mira.

Sipas meterologëve, rënia e temperaturave nga pak do të nisë nga nesër, duke sjellë rënie 7 – 8°, në të vlerat ekstremale ditore”

Kliko per me shume info

Parashikimi per sot
Paraditja mbetet me kthjellime ne territor por pjesa e dyte e dites sjell vranesira ne zonat malore.
Temperaturat e ajrit edhe TE ENJTEN nuk pritet te sjellin ndryshime te ndjeshme, duke ruajtur maksimumet prej 32°C ne zonat malore, ne vlerat 36 – 37°C ne bregdet dhe zonat e uleta por Shkodra dhe zona ndermjet Shkumbinit dhe Vjoses do te ngjitet ne 38 – 39°C.
SHFAQET mundesia per shira te perkohshem ne pjesen e dyte te se shtunes (dt.12 gusht 2017) por JO ne te gjithe territorin.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.