Nëna mostër braktis fëmijën, e lë të mbështjellë me batanije dhe largohet, por…

Një djalë i vogël, është shpëtuar pasi prindërit e tij mizorë e braktisën atë.

Punonjësi i stalle ku mbahej shalqi, e ka gjetur të mbështjellë në një batanije të kuqe të premten në mëngjes pranë lumit Kwai në Kanchanaburi, Tajlandë.

Kliko per me shume info

Passerby Ëorrapol Chimpong, 40 vjeç, u tha shpëtimtarëve se po shkonte për në dyqane për të blerë pluhur larës kur “dëgjoi zhurmën e madhe” dhe vuri re djalin.

Paramedikët arritën dhe e çuan atë larg në një ambulancë në spitalin Makarak ku ai po shërohet, ndërsa autoritetet përpiqen të gjurmojnë nënën.

Chimpong tha: “Kishte një fëmijë brenda. Thirra për ndihmë dhe njerëzit erdhën dhe i dhanë qumësht.”

Punonjësi i shpëtimit Nuttaëut Bunnag tha se e kishte quajtur foshnjën Tang Mo – fjalën tajlandeze për Shalqi – dhe ai ishte “duke u bërë mirë” në spital.

Ai tha: “Nuk dua të them asgjë për nënën, sepse nuk e njohim, por kjo ishte një gjë shumë e keqe që ajo e bëri”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.