Moti akoma nuk është stabilizuar, nëse jeni me pushime, hidhni një sy parashikimit për ditët në vazhdim

Kliko per me shume info

Parashikimi i motit tregon se në zonat bregdetare dhe të ulëta paraqiten me mot të kthjellët ndërsa kthjellime dhe vranësira kalimtare do të ketë në zonat malore veriore gjatë orëve të mesditës.

Më pas, në pjesën e dytë të ditës do të vijojë me kthjellime në ultësirën perëndimore dhe zonat jugore ndërsa vranësira kalimtare do të ketë në zonat malore veriore dhe verilindore, më të dukshme në ekstremin verior të territorit.

Kliko per me shume info

Sipas “MeteoAlb”, temperaturat e ajrit do të pësojnë një rritje me 1- 2°C, në të dy vlerat ekstremale ditore.
Era do të fryjë mesatare me shpejtësi 27- 30 km/h nga drejtimi verior- veriperëndimor duke gjeneruar në det, dallgëzim deri 2- 3 ballë.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.