Mister në Turqi, rrëzohet një dron i ushtrisë së SHBA-ve

Prefekti i qytetit Adana në Turqi, Mahmut Demirtaş, ka njoftuar se një mjet ajror pa pilot (dron) i SHBA-ve është rrëzuar në rajonin Ceyhan.

Në një deklaratë për gazetarin e AA-së Demirtaş, është shprehur se mjeti ajror pa pilot (dron) i SHBA-ve është rrëzuar në afërsi të fshatit Çokçapınar të rajonit Ceyhan, për një arsye ende të papërcaktuara.

Kliko per me shume info

Duke vënë në dukje se në ngjarje nuk ka të vdekur apo të plagosur, Demirtaş tha se është nisur një hetim në lidhje me incidentin.

Ndër të tjera bëhet e ditur se në territorin ku ka rënë droni ka patur zjarr dhe se për shuarjen e tij në rajon janë dërguar ekipet e zjarrfikëses. /aa/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.