FOTO/ Vdiq tragjikisht në Londër, flasin miqtë e shqiptarit: Lajm shkatërrues

Një ditë më parë një shqiptar, humbi jetën në një aksident automobilistik, por kjo ngjarje prej dy ditësh ka ngritur në këmbë të gjithë qytetin e Londrës.

Fakti që Ardian Zagani u aksidentua për vdekje nga një furgon Ford teksa shkonte në ditën e parë të punës në një kolegj, nuk mund të kalonte si një ngjarje e zakonshme për anglezët.

LEXO EDHE:  I dehur dhe pa patentë, i riu tenton të mashtrojë policinë por e pëson keq
Kliko per me shume info

Madje sot është zhvilluar një protestë me njerëz të shtrirë në tokë bashkë me biçikletat e tyre në solidarizim të viktimave. Shqiptari ishte i gjashti që humbte jetën teksa drejtonte biçikletën në një kohë të shkurtër.

Pas dhjetërave qytetarëve që krijuan nismën “Stop vrasjes së çiklistëve” kanë reaguar dhe disa miq të tij.

LEXO EDHE:  26 familje të evakuuara në Shkodër, bie niveli i ujit

“Humbje e madhe, një boshllëk i madh në zemrat tona,” thanë disa nga kolegët e tij në kolegj.

Ndërsa një mik i tij nuk arrinte ta besonte: “Nuk mund ta besoj. Është vërtetë shkatërruese. Ardiani ishte i dashur për të gjithë”./bw/

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here