Lëvizte në qytet me pistoletë me mulli, pranga 28-vjeçarit nga Elbasani

Bie ne pranga ne Elbasan një 28-vjeçar pasi lëvizte me armë zjarri pa leje.

Policia e Elbasanit bën me dije se Erion Çapia u prangos në Lagjen “Emin Matraxhiu”, pasi gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin me targa AA 831 LU, që drejtohej nga shtetasi i lartpërmendur, policia ka gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale një pistelotë me mulli.

Kliko per me shume info

NJOFTIMI I POLICISE
Qarkullonte me armë zjarri pa leje, arrestohet në flagrancë nga policia.
Sekuestrohet një armë zjarri pistoletë dhe një automjet. Specialistët për Krimet në Komisariatin e Policisë Elbasan bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit: Erion Çapia, 28 vjeç banues në Elbasan.

Arrestimi i tij u bë pasi në Lagjen “Emin Matraxhiu”, gjatë kontrollit të ushtruar në automjetin me targa AA 831 LU, që drejtohej nga shtetasi i lartpërmendur, policia ka gjetur dhe sekuestruar në cilësinë e provës materiale:

Një armë zjarri pistoletë me mulli me 6 fishekë të kalibrit 9 mm. Gjithashtu u sekuestrua dhe automjeti që drejtohej nga shtetasi Erion Çapia.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit” parashikuar nga neni 278/1 i Kodit Penal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.