Mahniten banorët e Shëngjinit, del një delfin në breg (Foto)

Pushuesit në Shëngjin, janë mahnitur ditën e sotme.

Një djalë ka shkruar në faqen JOQ se një delfin është shfaqur në bregdetin e Shëngjinit. Po ecja gjatë bregut që të shijoja pak plazhin. Shumë pak eca, se anës detit kishte dalë një delfin. E kishte sjellë uji në breg. Më erdhi shumë gjynah se kishte të gërvishtura në trup dhe bishtin e kishte të vrarë”,- ka shkruar djali për JOQ.al.

LEXO EDHE:  Ndiq ritmin e hënës dhe do të jesh më e bukur
Kliko per me shume info

Edhe pse është e çuditshme që delfinët të gjendet në ujërat tanë akoma më shqetësues janë të gërvishturat në trupin e tij.
Edhe nëse ka qenë ndonjë peshkaqen e dimë të gjithë se ata nuk gërvishtin, por kafshojnë. Kjo nën kupton se pranoi e mjeteve lundruese po shkakton pasoja edhe tek gjallesat ujore, si në rastin e delfinit, i cili ka ngordhur në plazhin e Shëngjinit.
Djali na ka nisur edhe disa foto ku dallohet mjaft qartë gjendja e deflinit.

LEXO EDHE:  Trendi më i "çmendur" i bukurisë, vetulla-këpucë!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here